Chyba
  • Chyba pri načítaní dát feedu

Roman Havier Memoriál hra č. 10, Trenčín

 

 Cez víkend sa odohral už desiaty ročník najväčšieho slovenského turnaja seniorov Roman Havier Memoriál v trenčíne. Náš klub mal na ňom zastúpenie v extraligových hráčov  Milan Mrva a Marek Gereg.  Na turnaji sa zúčastnilo 36 hráčov so Slovenska a Českej republiky. V sobotu sa  turnaj  hral v skupinách po 4 hráčov, každý s každým do 3, pričom všetci postúpili ďalej, výsledky sa použili na nasadzovanie do pavúka, ktorý sa potom hral  systémom Double KO skrátené od osmičky. 

Turnaj bol inak veľmi zaujímavý – zaujala myslím najmä pani Žalmanová (ČR), ktorá porážala jedného súpera za druhým, a nie len tak hocikoho – na B stranu poslala napr. aj Krommela (6:4), Sedmíka (6:3) či Barana (6:2) – kto sleduje seniorský biliard vie, že to sú poprední seniori u nás. No a tieto výsledky pani Žalmanovej zabezpečili postup do štvrťfinále z vyhratej strany. Spolu s ňou ešte postúpili domáci Čupalka (po výhre nad Holakovským 6:5), Potaš (s Mikuškom 6:0) a Lisík (s Tomčom 6:4).

Z prehratej strany postúpili Mrva (po výhre na Mikuškom 6:3), Holakovský (s Antoškom 6:4), Barana, ktorý zdolal Bobolu 6:3 a aj Tomčo , ktorý zdolal Sadloňa 6:4.

Vo švrťfinále sa víťazná púť pani Žalmanovej skončila – zastavil ju práve Tomčo, ktorý vyhral 7:4. Zaujímavé je, že sa nedarilo hráčom, ktorý postúpili z vyhratej strany – Potaš prehral s Holakovským rovnako 4:7, a prehral aj Čupalka s Mrvom 1:7. Jediný z vyhratej strany, ktorý postúpil, bol Lisík, ktorý zdolal Barana 7:6. V semifinále Tomčo prehral s Lisíkom 4:7 a Mrva zdolal Holakovského 7:2, a Milan sa nezastavil ani vo finále, keď vyhral s Lisíkom 7:5. Gratulujeme 

Ďakujeme všetkým, ktorý sa pričinili o vydarený turnaj s motívom spomienky na nášho dobrého kamaráta!

Sumár výsledkov nájdete tu : http://maplepoolclub.cz/pt/Turnaj/?TournamentID=1217&ActionID=4

 

Nachádzaš sa tu: Novinky Novinky Roman Havier Memoriál hra č. 10, Trenčín