Roman Havier Memoriál 2018 - Trenčín

 

Cez víkend sa v Trenčíne  konal už 11 ročník  medzinárodného seniorského turnaja  Roman Havier Memoriál. Zúčastnilo  sa ho  47 hráčov zo Slovenska a Českej republiky. Naši hráči v zložení Marek Gereg, Milan Mrva a Pavol Šoltis prišli na tento turnaj s najvyššími ambíciami, a to sa aj v priebehu turnaja potvrdilo.    

Začalo sa v sobotu od desiatej hodiny, keď o úvodné slová sa postarali predseda a podpredseda SBiZ Samuel Koniar a Martin Tomša. Hneď na to sa odštartovali skupiny na rozohratie systémom každý s každým na tri víťazné hry, spojené z bojom o prvé miesto, ktoré znamenalo nasadenie do pavúka 2KO, kam postupoval každý.

Po skončení skupín sa konala súťaž “čierny Peter” (čierna na bode, biela na opačnom bode). Hry sa zúčastnilo 36 hráčov a po asi 40 minútach sa do finále dostal Zoltán Lukács a Ľudovít Gubiš. Druhý menovaný k prekvapeniu všetkých aj vyhral, ale zároveň sme mu to priali keďže sa postaral o naozaj vydarený klobáskový raut, na ktorom ponúkal fantastické klobásy od jeho kamarátov (výrobcov klobás) , začo mu patrí veľká vďaka. 

Hneď na to sa už začala hlavná súťaž systémom Double KO do šesť. Naše turnajové nádeje postúpili bez väčších problémov až do záverečnej fáze turnaja kde už sa hralo systémom KO.    

Turnaj pokračoval v nedeľu od desiatej hodiny osemfinálovými zápasmi. Z neho sa vykryštalizovala najlepšia osmička v ktorej sa stretli Milan Mrva s Pavlom Šoltisom v ktorom jasne dominoval Milan Mrva (6:1). V semifinále sa na teda stretli Milan Mrva a Zdenko Lisík (6:1) a  v druhom Marek Gereg s Romanom Sedmíkom (6:5). 

Finále tak bolo záležitosťou "východu" v ktorom potvrdil svoju kvalitu Milan Mrva výhrou 6:1. Obom naším hráčom GRATULUJEME !!!

Sumár výsledkov nájdete tu :

Skupiny : http://www.maplepoolclub.cz/pt/Turnaj/?TournamentID=1426&ActionID=4

Finálový pavúk : http://www.maplepoolclub.cz/pt/Turnaj/?TournamentID=1451&ActionID=4

 

 

 

 

Nachádzaš sa tu: Novinky Novinky Roman Havier Memoriál 2018 - Trenčín