Chyba
  • Chyba pri načítaní dát feedu

ROMAN HAVIER MEMORIAL SENIORI – POINT Trenčín

V sobotu a v nedeľu sa v biliardovej herni POINT Trenčín odohral po dvoch neúspešných pokusoch (kvôli pandémii) 13 ročník spomienkového turnaja na nášho skvelého hráča Romana Haviera. Všetci vieme, že včera v nedeľu 1.mája to bolo presne 15 rokov od nešťastnej tragickej udalosti.

Celkovo 54 hráčov Poľska, Čiech a Slovenska v sobotu ráno odštartovali hrou v skupinách, v ktorých sa hralo o umiestnenie do hlavného pavúka

Po obedňajšej prestávke sa odohrala obľúbená súťaž „Čierny Peter“ ktorú si zahralo 43 hráčov. A o čo išlo? Stačilo triafať čiernu guľu a postupovať. Vo finále nakoniec uspel náš hráč Marek Gereg z BK Horses Prešov a odniesol si slušnú odmenu.

Od 15 hodiny začal teda boj o celkového víťaza a ašpirantov na titul bolo vcelku dosť. Prvý deň sa ukončil krátko po polnoci a podarilo sa určiť 16 hráčov do nedeľného vyraďovacieho turnaja. My sme mali v turnaji ešte dvoch hráčov.

Pavol Šoltis a Milan Mrva to mali vylosované tak, že Pavol bol v hornej časti a Milan v dolnej časti pavúka.

Keď sa obaja svojimi víťazstvami dostali až do semifinále, v ktorom Milan vyhral v kvalitnom zápase nad Suchánkom (CZ) celkom jednoznačne 6:1 a Pavol po celý čas viedol (naposledy 5:3), začínali sme veriť, že finále bude v réžii BK Horses. Nanešťastie po niektorých chybičkách sa Paľov protihráč Trudnowski (PL) chytil šance a strhol koncovku zápasu na svoju stranu. Po prehre 5:6 tak Paľo obsadil tretiu priečku.

 Finále ako na hojdačke a skóre sa menilo dosť často. Milan začal lepšie a viedol 3:0. Následne ale prehral štyri hry v rade a zrazu bolo 3:4. Nasledoval timeout. V závere zápasu našťastie Milan nespravil už žiadnu chybu a po konečnom výsledku 6:4, si odniesol z tohto kvalitného turnaja najcennejšiu trofej. Po zápase Milan neskrýval spokojnosť z tohto úspechu. Keďže tento turnaj vyhral už štvrtýkrát v rade, stal sa tak najúspešnejším hráčom tohto medzinárodného turnaja. Veľká GRATULÁCIA Smile

Po turnaji Milan nešetril chválou nad fantastickými fanúšikmi, ktorý mu po celý finálový zápas hlasito fandili a ako vraví, určite mu dodali potrebnú silu a energiu v ťažkých situáciách.

 Našim chlapcom ďakujeme za reprezentáciu a držíme prsty v ďalších turnajoch.

Nachádzaš sa tu: Novinky Novinky ROMAN HAVIER MEMORIAL SENIORI – POINT Trenčín