Chyba
  • Chyba pri načítaní dát feedu

Bývalý prešovský hádzanár presedlal na biliard

Kedysi hrával hádzanú za prešovský Tatran. Koniec kariéry urýchlilo zranenie, ktoré ho donútilo rozhliadnuť sa a vrátiť k športu, ktorému sa kedysi venoval rekreačne. Dnes patrí Prešovčan Milan Mrva k najlepším hráčom pool biliardu na Slovensku a v jeho šľapajach kráča i sedemročný syn Kristián.

Milan Mrva hráva biliard i snooker. Foto: Michal FrankBiliardu sa Milan Mrva venuje necelé tri roky. Vlani založil vlastný Biliardový klub Horses Prešov a žne úspechy na Slovensku. Spomedzi 220 hráčov skončil v uplynulej sezóne šiesty.

Stal sa aj vicemajstrom republiky v „dvojičkách“, s tímovým kolegom Pavlom Šoltisom, a získal bronz v desiatkovej hre.

„Bol som aj na niekoľkých európskych turnajoch, aby som mohol porovnať kvalitu. Samozrejme, na Európe som nič vážne nedosiahol,“ vraví 38-ročný Mrva, ktorý sa prvý raz s takouto hrou dostal do kontaktu ako sedemnásťročný.

„Hádzanú som hral 20 rokov, z toho 12 profesionálne. Nebyť zranenia, hrával by som ju možno i dodnes. Je to strašne veľký skok, ale som veľmi rád, že som mal takýto koníček. Najprv som hrával karambol (bez dier, tri gule). Z toho som prešiel na pool biliard.“

Okrem svojej hlavnej disciplíny si odskočí zahrať aj snooker. Na nedávnom turnaji v Prešove obhájil víťazstvo, presedlať na tento šport však nechce.

„Kúpil som si poolový stôl, ktorý je trochu lacnejší a nevyžaduje taký priestor. Stôl na snooker by som nemal kde dať. Snooker je na tom na Slovensku, bohužiaľ, horšie ako pool biliard,“ dôvodí M. Mrva a zvýrazňuje: „Je to ťažká hra a učiť sa ju v mojom veku je už pomaly zbytočné. Pool je jednoduchší.“

 

Hráva aj syn

Mrvov syn Kristián má sedem rokov a je športovec po tatovi. Aktívne hráva futbal, lyžuje a nemá problém ani s biliardovým tágom.

„Zatiaľ sa len tak hrá, ale vyzerá to, že možno sa tomu bude v budúcnosti venovať. Neustále sa zlepšuje,“ netají radosť hrdý otec.

Samotný Kristián nám povedal, že má rovnako rád futbal i biliard. V prvom prípade je jeho vzorom Lionel Messi, v druhom Ralph Eckert, s ktorým má aj spoločnú fotografiu a autogram.

Mladej generácii biliardistov sa mieni Mrva venovať aj v klube Horses. „Toto bude naša priorita v blízkej budúcnosti. Chceme podchytiť hlavne mládež - dievčatá, chlapcov, ale i vozičkárov,“ dodáva.

 

Čítajte viac:

http://presov.korzar.sme.sk/c/6251612/byvaly-presovsky-hadzanar-presedlal-na-biliard.html#ixzz2GQZOjOYE

Nachádzaš sa tu: Média Bývalý prešovský hádzanár presedlal na biliard