Chyba
  • Chyba pri načítaní dát feedu

Snooker: Trofej získal Milan Mrva

V súčasnosti najväčším turnajom v hre snooker na Slovensku je séria Lineas Snooker Masters. Víťazstvo z tretieho ročníka turnaja si odniesol Prešovčan Milan Mrva, ktorý sa naplno venuje príbuznému športu - pool biliardu.


Milan Mrva. Víťaz Lineas Snooker Masters 2012.  Foto: frkŠestnásť hráčov bojovalo v Prešove cez víkend o titul turnaja Lineas Snooker Masters 2012. V dramatickom finále sa stretol Pavol Křemen z domáceho klubu Freeball s obhajcom trofeje Milanom Mrvom z biliardového klubu Horses Prešov.

Mrva zvíťazil 5:3 na frejmy, obhájil vlaňajší titul a do rebríčka série si pripísal sto bodov. „Venujem sa inej disciplíne, ktorou je pool biliard, ale rád si prídem zahrať aj snooker. Je to podobné a veľmi chytľavé,“ povedal 38-ročný víťaz, ktorý však už prestúpiť na tento šport nehodlá: „Je to ťažká hra a učiť sa ju v mojom veku je už pomaly zbytočné.“

Porazený finalista P. Křemen (27) hráva snooker dva roky. „Začal som ako každý, že som to videl v televízii. Tak som sa naučil pravidlá a postupne som ho začal hrávať,“ povedal talentovaný hráč, ktorého vzormi sú Robertson, Murphy či O'Sullivan.

 

Najdlhší nábeh mal Čekan

Špeciálnu cenu za najdlhší break si odniesol Miroslav Čekan. Aj vďaka tomuto 41-bodovému nábehu postúpil cez štvrťfinále s Miroslavom Hrubčom, šéfom Freeball Snooker Clubu.

V semifinále však podľahol neskoršiemu víťazovi. Cez štvrťfinále neprešiel ani turnajový smoliar, Košičan Marián Kepšta. Snooker hráva štyri roky a začínal ako všetci, pred televíznou obrazovkou.

„Spočiatku ma iritovalo, že dávali snooker, keď som chcel pozerať futbal. No dostal som sa do toho, začal som ho pozerať a postupne hrávať.“ Zo svetových hviezd obdivuje O'Sullivana a Murphyho.

„Už tretí rok organizujeme sériu Lineas Snooker Cup. Hráči sú do turnaja nasadzovaní podľa rebríčka,“ povedal organizátor Miroslav Hrubčo z Lineas Snooker Clubu.

Na turnaji sa predstavili hráči z východného Slovenska, mali v minulosti však málo zastúpenie aj stredné Slovensko alebo ČR. V súčasnosti je to jediný väčší turnaj na Slovensku, keďže ligová súťaž pravdepodobne definitívne končí.

Za najlepších hráčov tohto športu považuje Hrubčo biliardistov: „Sú to skôr ľudia z poolu, ktorí sa nevenujú špeciálne snookeru.“ Jeho slová potvrdil aj konečný rezultát prešovského turnaja.

 

Čítajte viac:

http://presov.korzar.sme.sk/c/6240358/snooker-trofej-ziskal-milan-mrva.html

Nachádzaš sa tu: Média Snooker: Trofej získal Milan Mrva