Chyba
  • Chyba pri načítaní dát feedu

Korzár: V Prešove bude šampionát v biliarde

Majstrovstvá Slovenska kadetov 2013 v biliarde budú v Prešove. Noviniek spoza plátených stolov je však viac.

Biliardový klub Horses Prešov bude hostiť slovenský šampionát najmladších biliardistov. Slávnostné otvorenie a rozlosovanie bude 31. mája, samotné zápolenia začnú na druhý deň, teda príznačne na Medzinárodný deň detí.

Šampionát sa koná pod hlavičkou Slovenského zväzu biliardu. Zápasy budú v hre č. 8, podľa medzinárodných pravidiel pool-bilard.

Jedným z favoritov by mal byť Daniel Lang z Liptovského Hrádku, ktorý vo vyššej, juniorskej kategórii, získal bronz na slovenskom šampionáte v Ružomberku. Na ňom sa nedarilo prešovskému želiezku v ohni, Kristiánovi Mrvovi z BK Horses, ktorý skončil siedmy.

Mrva vyhral

Väčší dôvod na úsmev má jeho otec, vedúci klubu Horses Milan Mrva, ktorý sa nedávno vrátil z Ružomberka ako víťaz prestížneho turnaja Roman Havier Memorial 2013. Na silne obsadenom podujatí štartovalo 30 hráčov.

„Je to pre mňa cenné víťazstvo, pretože turnaja sa zúčastnili najlepší slovenskí hráči, vrátane viacnásobných majstrov Slovenska, kvalitných českých biliardistov či dlhoročnej poľskej jednotky Malinowskeho,“ povedal po turnaji M. Mrva.

 

Čítajte viac: http://presov.korzar.sme.sk/c/6814981/v-presove-bude-sampionat-v-biliarde.html#ixzz2UZcCbXrj

Nachádzaš sa tu: Média Korzár: V Prešove bude šampionát v biliarde