EEBC Junior Cup Pardubice

 Cez víkend sa v  Pardubiciach konal ďalší zo série medzinárodných juniorských turnajov  vo východnej Európe EEBC Junior Cup. Náš klub na ňom zastupovali Kristián Mrva, Michal Frank a Michal Šoltis a zo Slovenska ešte Daniel Lang a Enrik Tenk.

Na turnaji sa zúčastnilo 45 hráčov s Česka, Slovenska a Poľska. Hralo sa systémom skupín po štyroch každého s každým z ktorej postupovali dvaja z každej  skupiny. v skupinách sa hralo na 3 víťazné hry vo vyraďovacom KO na 5  hier. Všetci hráči okrem Enrika Tenka postúpili so skupín. Dve kolá jednoduchého KO sa odohrávali ešte v sobotu. 

Kristián Mrva sa žiaľ stretol s jedným s najlepších hráčov na turnaji s poliakom Jastrzabom  a ten výhrou nad naším hráčom pomerom 5:2 postúpil na úkor Kristiána. Michal Frank výhrou nad Želaznym 5:1 a Dyniom 5:3 postúpil do štrťfinále turnaja. 

Michal Šoltis výhrou nad Smažíkom 5:1 a následne nad klubovým kamarátom Frankom vo štvrťfinále 5:2 postúpil do semifinále turnaja, kde na neho čakal poliak Stachowiak, ktorý výbornou hrou zdolal Michala 5:0 a ktorý predtým vyradil aj našu Slovenskú jednotku  Daniela Langa. 

V druhom semifinále sa stretli domáci hráči Javúrek s Mrázkom, ktorý lepšie zvládol Mrázek a výhrou 5:3 postúpil do finále turnaja. 

Vo finále však poliak Stachowiak nedal žiadnu šancu Mrázkovi a zaslúžene vyhral 5:0. Gratulujeme.

Michalovi samozrejme gratulujeme k peknému tretiemu miestu na takomto turnaji. 

Za zmienku určite stojí aj veľmi pekná hra talentovaného malého Toma Kurza s Mladej Boleslavi, ktorý ako deväťročný postúpil do štvťfinále turnaja výhrami 5:4, keď v každom s týchto zápasov už prehrával 1:4. 

Tom si našiel medzi našími hráčmi veľa nových kamarátov.   

 

Sumár výslkedkov nájdte tu : skupiny - http://maplepoolclub.cz/pt/Turnaj/?TournamentID=1305&ActionID=4&Group=RoundRobin

                                          KO       -  http://maplepoolclub.cz/pt/Turnaj/?TournamentID=1305&ActionID=4&Group=Finals

 

Článok sbiz : http://biliard.online/eebc-junior-cup-pardubice-skvele-tretie-miesto-michala-soltisa/

 

 

 

 

 

 

 

 

  

  

 

Nachádzaš sa tu: Novinky Novinky EEBC Junior Cup Pardubice